2018 RESULTS

THANK YOU TO ALL 2018 COMPETITORS

ATHLETE TIME GRADE
A2 Mahe Drysdale (West End Rowing Club) 00:21:07:72 Men’s Open
A3 John Storey (Avon Rowing Club) 00:21:26:94 Men’s Open
A4 Matthew Dunham (Cambridge Rowing Club) 00:21:36:15 Men’s Open
A1 Thomas Monaghan (Aramoho Whanganui Rowing Club ) 00:23:42:57 Men’s Open
A5 Tristan Gregory-Hunt (Wairau (Central RPC)) 00:24:22:64 Men’s Open
A6 James Mather (Wellington Rowing Club) 00:26:18:80 Men’s Open
B2 Lisa Scheenaard (E.S.R Theta) 00:23:18:26 Women’s Open
B1 Brooke Donoghue (NZ Summer Squad) 00:23:39:71 Women’s Open
B3 Olivia Loe¬† (Avon Rowing Club 00:24:25:23 Women’s Open
C2 Hugo Ver Donk (North Shore Rowing Club) 00:25:38:14 Men’s U 20
C3 Jack Featherstone (Takapuna Grammar School Rowing Club) 00:26:37:14 Men’s U 20
C1 Jack Morris (Wellington Rowing Club) 00:28:28:85 Men’s U 20
D3 Blake Hogan (Whanganui Collegiate School Rowing Club ) 00:24:17:85 Men’s U 17
D1 Leo Hanna (Whanganui Collegiate School Rowing Club ) 00:24:53:95 Men’s U 17
D7 Tim Haldane (Whanganui Collegiate School Rowing Club ) 00:25:05:59 Men’s U 17
D4 Evan Williams (Takapuna Grammar School Rowing Club) 00:25:14:89 Men’s U 17
D5 Neo Tichbon (Union Boat Club) 00:26:09:94 Men’s U 17
D8 Cameron Daignault (Union Boat Club) 00:26:25:36 Men’s U 17
D6 Jacob Davey (Takapuna Grammar School Rowing Club) 00:27:02:80 Men’s U 17
D2 Jack Cooper (Hawkes Bay Rowing Club) 00:27:48:62 Men’s U 17
E6 Martin Bridger (Union Boat Club) 00:25:46:62 Men’s Masters > 40
E5 Eric Ver Donk (West End Rowing Club) 00:27:19:42 Men’s Masters > 40
E4 Colin Wright (Aramoho Whanganui Rowing Club ) 00:28:41:81 Men’s Masters > 40
E9 Bob Evans (Union Boat Club) 00:27:27:77 Men’s Masters > 60
E8 Trevor Rush (Aramoho Whanganui Rowing Club ) 00:28:09:54 Men’s Masters > 60
E7 Peer Nielsen (Union Boat Club) 00:28:16:30 Men’s Masters > 60
F7 Niamh Monk (Aramoho Whanganui Rowing Club ) 00:27:37:35 Women’s U20
F4 Ally Bennett (Aramoho Whanganui Rowing Club ) 00:28:09:54 Women’s U20
F5 Cathryn Pearce (Aramoho Whanganui Rowing Club ) 00:29:23:70 Women’s U20
F6 Chloe Lennox (Whanganui Collegiate School Rowing Club ) 00:29:30:87 Women’s U20
F1 Jamiee Bridger (Aramoho Whanganui Rowing Club ) 00:29:40:06 Women’s U20
F3 Sarah Taylor (Hawkes Bay Rowing Club) 00:29:52:14 Women’s U20
F2 Jessica Hamlin (Takapuna Grammar School Rowing Club) 00:31:19:15 Women’s U20
H4 Fleur Spriggs (Power House Rowing Club (Australia)) 00:27:27:07 Women’s Masters > 40
H5 Jacs Rush (Aramoho Whanganui Rowing Club) 00:30:03:07 Women’s Masters > 40
H2 Alice Fahey (Star Boating Club) 00:27:49:15 Women’s U17
H1 Phoebe Collier (Whanganui Collegiate School Rowing Club ) 00:29:12:49 Women’s U17
H3 Charlotte McKinlay (Whanganui Collegiate School Rowing Club ntt Women’s U17
(Visited 670 times, 1 visits today)